حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

اثر محافظت‌کننده دارچین و زنجبیل در برابر چاقی و انواع دیابت

شیوع چاقی در میان تمام سنین

به دلیل تغییرات سبک زندگی و مصرف چربی رژیمی در حال افزایش است. چاقی یک سری از مشکلات را برای سلامتی به وجود می‌آورد که خطر بیماری‌های بسیاری مانند بیماری‌های قلبی – عروقی، فشار خون بالا و دیابت ملیتوس (دیابت شیرین) را افزایش می‌دهد.
در سال ۲۰۱۴، در مطالعه‌ای اثرات عصاره‌های آبی دارچین (CAE) و زنجبیل (GAE) بر وزن بدن و چربی‌ها، سطح سرمی آنزیم‌های کبدی، لیپیدهای خون، گلوکز، لپتین و انسولین و فعالیت آنزیم‌های اکسیداتیو بافت در رت‌های دیابتی چاق مورد ارزیابی قرار گرفت و نتایج آن در مجله World Journal of Dairy & Food Sciences منتشر شد.

در این مطالعه 54 رت نر به طور تصادفی به 6 گروه 9 نفره تقسیم شدند. گروه 1 با رژیم غذایی پایه ( با فرمولاسیون 20 درصد پروتئین، 10 درصد سوکروز، 5 درصد روغن ذرت، 2 درصد کولین کلراید، 1 درصد مخلوط ویتامین، 3/5 درصد مخلوط نمک‌ها و 5 درصد انواع فیبر و مابقی نشاسته ذرت) تغذیه شدند. 5 گروه دیگر با رژیم غذایی پرچرب (HFD) به مدت 6 هفته تغذیه شدند تا چاقی و چربی خون حاد در آن‌ها ایجاد شود. سپس رت‌های چاق با تزریق آلوکسان در طول مدت 5 روز، به دیابت مبتلا شدند.

پس از القاء دیابت، گروه ۲ به عنوان گروه چاق مبتلا به دیابت در نظر گرفته شد. به ۴ گروه دیگر عصاره‌های آبی دارچین و زنجبیل در دوزهای 100 و 200 میلی گرم بر کیلوگرم به صورت خوراکی، به مدت 6 هفته داده شد. برای تهیه عصاره آبی گیاهان، 200 گرم از پودر چوب دارچین یا ریشه زنجبیل در 1 لیتر آب مقطر ریخته و به مدت 10 دقیقه جوشانده شد. نمونه‌های خونی به منظور جداسازی سرم و انجام آنالیزهای بیوشیمیایی جمع‌آوری شدند. کلیه‌ها نیز به منظور ارزیابی فعالیت‌های آنزیم‌های اکسیداتیو بافت از بدن رت‌ها جداسازی و آماده شدند.

نتایج نشان دادند که مصرف خوراکی عصاره آبی دارچین و زنجبیل در رت‌های چاق دیابتی به طور قابل توجهی باعث کاهش وزن بدن و چربی‌ها، کاهش سطوح سرمی آنزیم‌های کبدی، کلسترول کل، تری‌گلیسریدها و LDL و کاهش شاخص آتروژنیک ( نسبت کلسترول LDL به HDL) می‌شود.

همچنین کاهش قابل توجهی در گلوکز خون و هورمون لپتین، افزایش انسولین و افزایش فعالیت‌های آنزیم‌های اکسیداتیو بافت کلیه در رت‌های چاق دیابتی مشاهده شد.
براساس نتایج این مطالعه، عصاره‌های دارچین و زنجبیل اثرات ضدچاقی، ضددیابت، کاهنده چربی خون و اکسیداتیو در رت‌های چاق دیابتی ایجاد می‌کنند.
این نتایج، مشاهده‌ای علمی برای اثبات مصرف سنتی دارچین و زنجبیل به عنوان نوشیدنی درمان‌کننده چاقی، کاهنده چربی خون و انواع دیابت بود.

Exir Newsha
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X